MSc Rekreáció

A képzés időtartama: 4 félév
Munkarend: nappali vagy levelező. Levelező oktatási napok: 2 hetente péntek és szombat
Finanszírozás: államilag finanszírozott vagy költségtérítéses (450.000 Ft/félév)
A képzés célja (szakról röviden): A szak célja rekreáció menedzser szakemberek képzése, akik az aktív, egészségorientált szabadidő kultúra kialakításán keresztül képesek a lakosság életmódját pozitív irányba befolyásolni, és ezáltal hatékonyan hozzájárulni a különböző célcsoportok és egyének életminőségének javulásához. Továbbá képesek a vezetői, irányítói, menedzseri és tanácsadói szerepek, feladatkörök betöltésére a sport, kiemelten a szabadidősport, valamint a rekreáció és az egészségfejlesztés területén sportszervezetekben, egészségügyi, szociális, nevelési-oktatási intézményekben, illetve civil szervezetekben Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A képzettség megjelölése: okleveles rekreáció menedzser
A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
- Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a sporttudomány képzési terület alapképzési szakjai közül a rekreáció és életmód, a rekreációszervezés és egészségfejlesztés, a sport- és rekreációszervezés alapképzési szak rekreációszervező és egészségfejlesztő szakiránya, a felsőoktatásról szóló 1993. évi törvény szerinti főiskolai szintű rekreáció alapképzési szak.
- A további alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok tekintetében, a korábbi tanulmányokból – a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján – legalább 60 kredit szükséges az alábbi területekről:
- sporttudomány, egészségtudomány területéről 20 kredit;
- neveléstudomány, pszichológia, társadalomtudományok területéről 20 kredit;
- közgazdaság- és jogtudomány, illetve szervezés és vezetéstudományok területéről 20 kredit.
Felvételi pontszámítás:
A jelentkezők értékelése 100 pontos rendszerben történik:
- írásbeli felvételi vizsga: 30 pont
- szóbeli felvételi vizsga: 40 pont
- az oklevél minősítése: 20 pont
- többletpontok (fogyatékosság, hátrányos helyzet, nyelvvizsga, tudományos diákköri tevékenység, sporteredmény, tudományos publikáció): 10 pont
Felvételi vizsga témakörei, ajánlott irodalom >>>